![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj7PX-NOoq9839Bnbf1xbxXqLRBEgiNt64RZIuR1Kdmlz1E5JhV6Iq52wuxgMK4Omf2jvSB84Wes435mO06mrD9htLU_SbwJp1KEol2v9kgLqUK3C9rcqPF50IREDDrqpdxyvJM91CZ_lw/s1600/e-eidhseis.jpg)
«Ναι μεν δεν μας βοήθησε ο καιρός, αλλά και καλός να ήταν δεν θεωρώ ότι θα είχαμε περισσότερες πωλήσεις» σημείωσε ο κ. Φιλιππίδης, ενώ σε ό,τι αφορά την κίνηση στα εμπορικά καταστήματα της πόλης την Κυριακή των Βαΐων (5 Απριλίου) είπε πως ήταν μία «κακή ημέρα».
Ο κ. Φιλιππίδης εξέφρασε φόβους, ότι στο επόμενο διάστημα θα πολλαπλασιαστούν τα λουκέτα στην εμπορική αγορά της Θεσσαλονίκης, «εάν δεν ομαλοποιηθεί η πολιτική κατάσταση στη χώρα και δεν ληφθούν άμεσα αναπτυξιακά μέτρα».
«Είμαστε κολλημένοι στον τοίχο» ανέφερε χαρακτηριστικά.