![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhQFWOaTc7IhMyeH6ZdMJ2K9-c6h6oQVTYxlIx4_5mPNM4hHyXBgt4Bqea_O0sTaZ6zGaLYmnrqCTTZReP7U3Wr-Nnq3g3bhxSTs-ejxaP03PvvdcYt5X-L5duajYYcPyGlB0HlMbzC0mI/s1600/e-eidhseis.jpg)
«Αν χρειαστεί να χρησιμοποιήσουμε ευφημισμούς και εργαλεία χρηματοπιστωτικής μηχανικής ώστε να βγάλουμε την Ελλάδα από την χρεοδουλοπαροικία, θα το κάνουμε.
Η ουσία, όμως, είναι μια. Το ελληνικό δημόσιο χρέος, θα γίνει βιώσιμο, θα ανοίξει η προοπτική της πραγματικής ανάπτυξης και ο ελληνικός λαός επιτέλους θα ανασάνει.
Η κυβέρνηση και ο Υπουργός Οικονομικών δεν κάνουν πίσω, όσο και αν θλίβονται ορισμένοι από την αποφασιστικότητα μας»